Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Laboratuvarı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Laboratuvarı (DEHAL) Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen Araştırmaya Yetkili Kuruluş ve Çalışma İzni belgeleri ile in vivo araştırma altyapısı olarak ruhsatlandırılmış bir birimdir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Yerleşkesi’nde Bilim ve İleri Teknoloji Araştırma Merkezi (BİLTAM) binasında faaliyet gösteren DEHAL fare, sıçan ve tavşan türlerinde kullanıcı, üretici, tedarikçi kuruluş yetkilerine sahiptir.

Araştırmacıların proje ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri amacıyla ilgili alana özel donanım içeren genel ve özel amaçlı prosedür odaları ve laboratuvar alanları kullanıma sunulmuştur. Ayrıca uygulamalı eğitimler ve sertifika kursları düzenlenebilmesi amacıyla 50 kişi kapasiteli seminer salonu ve proje toplantılarının gerçekleştirilmesinde kullanılabilecek 15 kişilik toplantı salonu mevcuttur.

DEHAL bünyesinde DEHAL bünyesinde gerçekleştirilecek tüm çalışmalar İMÜ Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu (HADYEK) onayına tabidir. İMÜ-HADYEK başvurusu ve DEHAL bünyesinde gerçekleştirilmesi planlanan proje faaliyetlerine dair iş akış planını inceleyebilirsiniz.